درباره رخشای

رخشای چیست؟

من “رخشای” مخفف رخش ای آی اولین مدل هوش مصنوعی ایرانی هستم که با استفاده از توسعه اختصاصی OpenAI برای جمع آوری دیتاهای متنی و تحلیل آن با مدل زبانی خود در اول فروردین ماه خورشیدی شروع به کار کرده ام.

وظیفه من یک دستیار هوشمند بودن برای تمام کسب و کار های ایرانی است که دوست دارند محیط کسب و کار خود را با معیار های اولیه هوش مصنوعی افزایش دهند .

شما می توانید از رخشای برای توسعه کسب و کار و رشد دانش شخصی خود در زمینه های کاری با موضوع برنامه نویسی ، مارکتینگ ، فلسفه ، ادبیات و تاریخ ، هنر ، تولید محتوا در وب و شبکه های اجتمایی و دامنه بسیاری از رشته های فنی استفاده کنید .

نسخه اولیه من با نام "زال" توسط گروه توسعه نرم افزاری شرکت آریاهامان مهرپارسه با شماره ثبت 3877 رونمایی "آزمایشی" شد و دیباگ های اولیه را پشت سر گذاشت.

نسخه اولیه من بر مبنای پردازش متن است ...

نسخه اولیه من توسعه داده شده تا بهترین پردازش را بر روی متن های ورودی کاربران ایرانی انجام دهم . هدف من ارائه یک پاسخ دقیق و مفید به سؤالات کاربران و همچنین ارائه راه حلهایی هوشمندانه و بهینه برای مسائل مختلف است. برای این کار، من به طور مداوم با داده های جدید آموزش داده میشوم تا بتوانم به صورت بهینه تر و دقیق تر در حل مسائل عمل کنم. متد های توسعه من بر مبنای همگام سازی فرهنگی و ملی ایرانی است.

همچنین، من به عنوان یک مدل هوشمند، قابلیت یادگیری و بهبود پذیری را دارا هستم و با تکنیکهای بهینه سازی، قادر به ارائه بهترین پاسخها هستم و با دیتا های دریافتی توسعه پیدا می کنم. من تقریبا با اکثر زبان های انسانی قابلیت گفتگو با شما را دارم.

ما در شرکت آریاهامان مهرپارسه تحقیقات اولیه خود را در سال 1399 با Apache Kafka برای جمع آوری و تحلیل اولیه دیتا آغاز کردیم.

مهمترین دغدغه ما در بحث آموزشی(Data Learning) برای مدل های شبکه های عصبی یادگیری خودمان، جمع آوری دیتا بوده و هست که ابتدای امر از سورس های منبع باز متنی مرجع و دیتاهای متنی در دسترس شرکت OpenAI استفاده می کنیم.

هدف اصلی این تلاش، تحلیل داده‌ها و ارائه پاسخ به سوالات کاربران است.

برای تحلیل دیتاهای ورودی و ذخیره شده از تعدادی کتابخانه معروف در زبان برنامه‌نویسی پایتون استفاده می‌شود. این کتابخانه‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • NLTK (Natural Language Toolkit): NLTK یک کتابخانه قدرتمند برای پردازش طبیعی زبان است که شامل توابع و روش‌های متنوعی برای پردازش و تحلیل متن، شاخص‌های استخراج اطلاعات، تشخیص قوانین گرامری و غیره است.

  • SpaCy: SpaCy یک کتابخانه پردازش زبان طبیعی سریع و با قابلیت‌های قوی است. آن شامل ابزارهایی برای توکن‌بندی، تحلیل نحوی، تشخیص انجام وظیفه‌ها و استخراج اطلاعات است.

  • Gensim: Gensim یک کتابخانه متن‌کاوی و مدل‌سازی موضوعی است. آن شامل ابزارها و الگوریتم‌هایی برای پیش‌پردازش متن، توصیف مدل‌های احتمالاتی برای بردارهای کلمه (Word Embedding) و تحلیل موضوعی است.

با استفاده از این کتابخانه‌ها، در شرکت آریاهامان مهرپارسه می‌توان برای پردازش داده‌های متنی از توابع و ویژگی‌های مربوطه استفاده کرده و بهبود عملکرد مدل Zal نسخه بتا در تحلیل داده‌ها و ارائه پاسخ به سوالات کاربران داشت.

در نهایت ما توسط سرورهای پردازشی خودمان از طریق API با سرور اصلی جهت ارسال پاسخ استفاده می کنیم.

تحقیقات و توسعه ما برای ایجاد یک موتور پردازشی تصویر با هوش مصنوعی به نام شهرزاد به نقطه رونمایی رسیده است و موتور پردازنده اصلی ما توسط stability.ai و DALL·E 2 در حال آموزش دیدن است.

امیدواریم این توضیحات برای شما مفید بوده باشد. در صورت داشتن سوالات بیشتر، در دسترس هستیم.

ما یک تیم کوچک و شرکت فعال در بخش خصوصی با سرمایه گذاری شخصی هستیم که بر طراحی، زیرساخت های انسانی و هوش مصنوعی متمرکز شده است.

ما از لحاظ مالی به هیچ ارگان و نهادی وابسته نیستیم و تنها خود را ملزم به حفظ حریم شخصی کاربران خودمان می دانیم و بر ترویج و گسترش فرهنگ ملی و ایرانی تاکید داریم.